Kominki Kozłowski na Facebook

Kominki Kozłowski na YouTube

Naturalne ciepło

w Twoim wnętrzu

Wyróżnienie EKO Inspiracje


Wyróżnienie EKO Inspiracje

Urządzenia grzewcze i kominki Stûv

Firma Kominki-Kozłowski jest obecna w branży zduńskiej i kominkowej na rynku od prawie 30 lat. 

Jesteśmy Generalnym Dystrybutorem na rynku polskim produktów firmy Stûv, nasza dewizą jest jakość produktu i wykonania, dlatego inspirują i fascynują nas produkty wysokiej jakości, nowatorskie rozwiązania technologiczne nowoczesny design. Promujemy i polecamy naszym klientom produkty zapewniające komfort, dopasowane na miarę ich potrzeb, ale są to produkty które zostały wyprodukowane z myślą o przyszłych pokoleniach, czyli jednym słowem zależy nam na promowaniu poszanowania środowiska naturalnego w którym żyjemy i w którym żyć będą przyszłe pokolenia. 

Produkty które oferujemy z linii firmy Stûv ,to wysokiej klasy urządzenia o wysokiej jakości ,zostały zaprojektowane z uwzględnieniem obowiązujących norm z zakresu ochrony środowiska, zastosowania materiałów wysokiej jakości , nowatorskich rozwiązań technicznych i pięknej prostej linii wizualnej. 

Opis rekomendowanego produktu 

  1. Zastosowanie: Domy jednorodzinne , małe budownictwo przemysłowe/warsztaty, pawilony . 
  2. Innowacyjność: Design, wydajność, ekologia, … charakteryzują kominki Stûv od momentu ich powstania. Te wyznaczniki kierują obecnie naszymi badaniami i rozwojem: o ile technologia produkcji jest coraz bardziej złożona - gdyż chcemy aby była zgodna z wymagającymi normami - Stûv rozwija bezustannie innowacyjne systemy ogrzewania indywidualnego na drewno. Dla każdego domu Stûv ma odpowiednie rozwiązanie, zarówno dla budownictwa pasywnego, energooszczędnego jak i tradycyjnego. Piece Stûv są dostępne również z krążkami ceramicznymi akumulującymi ciepło.
  3. Wpływ na środowisko naturalne: Ograniczona emisja CO oraz pyłów do atmosfery w sposób znaczny, ekonomiczne zużycie drewna. Niezależnie od rozmiaru szyby, wszystkie wkłady kominkowe Stûv spełniają aktualne normy i wymogi w zakresie efektywności i redukcji szkodliwych emisji. 

Moc informuje o przepływie ciepła produkowanego i wyraża się w kW. 

Moc konieczna do ogrzania powinna odpowiadać wymiarom ogrzewanej przestrzeni. Może być różna w każdym pomieszczeniu, w zależności od rozmaitych elementów (temperatura zewnętrzna, kubatura i usytuowanie pomieszczenia, poziom izolacji itp.). Może być dostosowana jedynie w pewnych granicach, poprzez wyznaczenie ilości drewna do spalania i uregulowanie przepływu powietrza koniecznego do spalania. 

Moc znamionowa odpowiada najczęściej mocy maksymalnej kominka: to na tej mocy kominek był testowany przez różne organizacje certyfikujące, podczas pomiaru jego wydajności, emisji CO i pyłów itp. (norma austriacka 15 A zakłada także testowanie kominków na połowie mocy.)

Produkcja: miejsce/kraj produkcji , BELGIA