Kominki Kozłowski na Facebook

Kominki Kozłowski na YouTube

Naturalne ciepło

w Twoim wnętrzu

Informacja o produktach MAS i MSS


Informacja o produktach MAS i MSS

Szanowni Partnerzy firmy Brunner, Pragniemy poinformować Państwa o:

+++Informacja o produktach MAS i MSS+++

Jak podaliśmy w marcowym newsletterze, z dniem 1 lipca 2013r. kończymy współpracę z firmą Ortner. Decyzja ta wywołała niezrozumienie i poruszenie wśród partnerów Brunner’a. Niestety tej sytuacji nie możemy zmienić, gdyż wypowiedzenie współpracy wyszło z firmy ORTNER.

Produkty kleje i zaprawy z firmy ORTNER będą w dalszym ciągu dostępne.

Produkty MAS i KMS (krążki i kanały akumulacyjne), które były produkowane przez firmę ORTNER będą wykonywane przez firmę NORDPEIS. Dotychczas firma ta wykonywała dla firmy BRUNNER produkty z linii BSK i BSO. Wszelkie obawy o jakość produktów można z czystym sumieniem rozwiać. Obniżenie jakości w/w produktów nie jest możliwe. Miłym zaskoczeniem jest dla nas to, iż firma NORDPEIS wykonuje podwójne moduły MAS taniej niż pojedyncze moduły MAS produkowane do tej pory przez firmę ORTNER. Z tego też powodu, moduły pojedyncze zostaną wycofane z oferty i nie będą dostępne.

Jak wcześnie podawaliśmy w gazecie „RUNDUM Brunner” będą w przyszłości dostępne nowe i tańsze "Moduły akumulacyjne" (MSS). Forma nie będzie się różnić od dotychczasowych KMS. Zmiana leży w systemie produkcji masy akumulacyjnej. Nowe części MSS są odlewane, powoduje to, że produkcja jest tańsza. Używane do tego celu masy są już znane z modułów MAS, gdzie się bardzo dobrze sprawdziły. Nowy jest system łączenie między pojedynczymi modułami. Zamiast łączenia pióro - wpust, w nowym systemie obie powierzchnie są gładnie, a łączenie następuje przy pomocy metalowego zacisku. Moduł pierwszy, który jest narażony na najwyższą temperaturę z paleniska (w granichach 800 - 900 stopni), jest wylany w środku masą ceramiczną, jest to ten sam materiał z którego jest wykonany wewnętrzny element podwójnego krążka akumulacyjnego. Jest on optycznie łatwy do odróżnienia, gdyż nie jest czerwony a biały. Te moduły są wykonane zarówno jako narożniki jak i elementy proste.